SPICHRZOWA NO.1

Jasne, eleganckie wnętrze z brązowymi i czarnymi akcentami

Mieszkanie 55m2|~100m2|Gdańsk|rynek wtórny|zmiana sposobu użytkowania

Inwestor powierzył nam lokal biurowy o powierzchni ok 100m2. Głównym założeniem był wynajem krótkoterminowy. Na powierzchni 100m2 udało nam się wydzielić 2 samodzielne mieszkania + małe studio z własna łazienką i podstawowym aneksem kuchennym, o których piszemy tu i tu.


1. Układ funkcjonalny całego lokalu. Na przestrzeni udało się wydzielić dwa samodzielne mieszkania i studio.

W związku z dużym nakładem prac budowlanych i zmianą użytkowania lokalu przygotowałyśmy dokumentację, na podstawie której branżyści wykonali swoje opracowania. Całość podpisaną przez architekta złożyliśmy w urzędzie w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Po dwóch miesiącach oczekiwania otrzymaliśmy zgodę i ruszyliśmy z pracami.


2. Największe mieszkanie wydzielone w lokalu.


3. Rzut funkcjonalny omawianego mieszkania

To mieszkanie o powierzchni ok 55m2 to największe z wydzielonych w lokalu. W tej przestrzeni postawiłyśmy na jasne kolory, które kontrastują z ciemną podłoga i czarnymi dodatkami.

Przedsionek

Przedsionek

Mała przestrzeń, w której znalazła się obszerna szafa na okrycia wierzchnie. Część szafy przeznaczyliśmy na szafę gospodarczą (odkurzacz, deska do prasowania, suszarka itp.).
Szafę wyróżniają fronty, których wzór został wyfrezowany według naszego projektu. Na podłodze płytka w czarno biały wzór, który do złudzenia imituje mozaikę.

4. Przedsionek wejściowy

Salon

Część otwarta mieszkania to salon z aneksem kuchennym oraz jadalnią. Wnętrze jest eleganckie i stonowane.

5. Część otwarta mieszkania – salon z kuchnią i jadalnią. Za przeszkleniem widać sypialnię.

Przestrzeń, której układ funkcjonalny nie jest oczywisty. Bardzo ograniczały nas dostępne w lokalu szachty i piony. Musieliśmy zaprojektować wnętrze tak, aby spełniało wymagania jeśli chodzi o wentylację czy podejścia wodno – kanalizacyjne.

Kuchnia z jadalnią

Podstawowy aneks kuchenny. W zabudowie wysokiej mieści się lodówka z zamrażarką oraz pralka. Nad blatem na ścianie znajduje się cegła, która została odkryta podczas remontu. Została oczyszczona i pomalowana białą farbą.

6. Aneks kuchenny z jadalnią.

Sypialnia

Szczególną uwagę przykuwa sypialnia odgrodzona od części dziennej przeszkleniem. Sypialnia nie ma okna, więc to idealne rozwiązanie na pośredni dostęp światła naturalnego do pomieszczenia.

7. Sypialnia wydzielona przeszkleniem

Łazienka

Łazienka to sprzyjająca relaksowi przestrzeń. Jasne tło w postaci białej mozaiki eksponuje szafkę i zabudowę miski wc wykonane z laminatu imitującego drewno. Płytka podłogowa imitująca tkaninę, znajdująca się na podłodze i ścianie pod prysznicem, daje poczucie przytulności. Czarne akcenty nadają charakteru wnętrzu.

8. Łazienka

Kącik dla dzieci

Mieszkanie miało wyróżniać się na rynku wśród wszechobecnych ofert wnętrzem przyjaznym dla dzieci. Wygospodarowałyśmy miejsce na w pełni wyposażony kącik dla dzieci w formie domku, w którym mogą się bawić, czytać książeczki czy też rysować kredą. Poza kącikiem zabaw lokale wyposażone są w inne akcesoria potrzebne rodzinom z dziećmi.

9. Strefa zabaw – kącik dla dzieci w formie domku.


10. Schemat pokazujący aksonometrię mieszkania w widoku z góry.

Projekt: Sylwia Choszcz
Zdjęcia: Tom Kurek