Od pomysłu do realizacji

Jak to robimy?

 • SPOTKANIE

  Podstawowy i kluczowy etap to poznanie Klienta, czyli osoby, która zamieszka w przestrzeni, którą wspólnie stworzymy. W rozmowie, którą przeprowadzamy musimy dokładnie poznać potrzeby, upodobania i marzenia Inwestora, a także jego obawy czy rzeczy których nie lubi. Rozmawiamy o kolorach, materiałach, stylach, a także o funkcji i budżecie.

 • INWENTARYZACJA

  Przed koncepcją udajemy się na inwestycję i wykonujemy dokładną inwentaryzację wnętrza oraz zbieramy dokumentację fotograficzną. Jeśli obiekt jest w trakcie realizacji posiłkujemy się dokumentacją dostarczoną przez Inwestora.

 • KONCEPCJA 2D

  Przedstawiamy wstępne układy funkcjonalne na rzutach 2d obrazujące możliwości przestrzeni w różnych wariantach. Na tym etapie zastanawiamy się nad funkcją, ustawieniem pomieszczeń i ich wzajemnym powiązaniem. Analizujemy to, jak wnętrze będzie użytkowane w ciągu dnia i nocy przez jego mieszkańców. Uwzględniamy potrzeby i wymagania Klienta.

 • KONCEPCJA 3D

  Na podstawie wybranego przez Klienta układu 2d sporządzamy model 3d z dokładnie opracowanym wnętrzem stworzonym na bazie istniejących na rynku produktów.

 • WIZUALIZACJE

  Tworzymy wizualizacje komputerowe w formie obrazów JPG przedstawiające finalny wygląd wnętrza. Wizualizacje pokazują ogólne założenia kolorystyczne i materiałowe.

 • PREZENTACJA

  Przedstawiamy i szczegółowo omawiamy koncepcję wnętrza na podstawie modelu 3d, wizualizacji oraz próbek materiałów. Model 3d umożliwia orientację we wnętrzu oraz lepsze zrozumienie przestrzeni i poznanie projektu. Wizualizacje i próbki głównych, charakterystycznych materiałów pozwalają na lepsze poznanie założeń materiałowych. Jeśli jest taka potrzeba aktualizujemy koncepcję i wprowadzamy ulepszenia na prośbę Klienta.

 • RYSUNKI WYKONAWCZE

  po zaakceptowaniu finalnej koncepcji przystępujemy do rysowania szczegółowych rysunków umożliwiających wykonawcom zrealizowanie projektu. Współpracujemy z wykonawcami różnych branż i wspólnie szukamy kompromisów i najlepszego / korzystnego rozwiązania. Rysunki wykonawcze szczegółowo omawiamy z wykonawcami.

 • SPECYFIKACJA / KOSZTORYS

  Jest to zestawienie mebli ruchomych, armatury, ceramiki, oświetlenia i innych elementów tworzących koncepcję wnętrza. Lista ta, oprócz szacunkowych cen oraz podstawowych informacji i wskazówek na co zwrócić uwagę przy zamówieniach, zawiera adresy sprzedawców i linki do stron internetowych. Zestawienie uzupełnione jest o gotowe wyceny ze sklepów.

 • WIZYTY NA BUDOWIE

  Sprawujemy podstawowy nadzór w formie wizyt na budowie, które są sprawdzeniem zgodności przebiegu prac z projektem. Zwykle są to 2-3 wizyty w trakcie wykańczania wnętrza. Dodatkowo jesteśmy w stałym kontakcie z ekipami zajmującymi się wykończeniem wnętrza. Podejmujemy się też pełnego nadzoru polegającego na pełnej koordynacji budowy w imieniu inwestora (w przypadku współpracy z polecanymi przez nas wykonawcami).

 • SESJA FOTOGRAFICZNA

  Wnętrza, które powstały zgodnie z projektem często uwieczniamy na zdjęciach. Sesja wykonana jest przez profesjonalnych fotografów.