Harmonia

Wnętrze minimalistyczne i nowoczesne

Mieszkanie|~110m2|Gdańsk|Stan deweloperski

Inwestorzy to osoby ceniące sobie proste i funkcjonalne rozwiązania.

Założeniem projektu było eleganckie, ponadczasowe wnętrze, utrzymane w oszczędnej kolorystyce. Inwestorzy prosili też o
możliwie jak najmniejszą ilość „zakamarków”, trudnodostępnych miejsc i przestrzeni otwartych w meblach, które gromadzą kurz.


1. Układ developera


2. Nasza propozycja

Zmiany lokatorskie jakie wprowadziliśmy:

• Główną modyfikacją w rzucie deweloperskim była zmiana łazienki prywatnej właścicieli, wstępnie zlokalizowanej przy sypialni, na pojemną garderobę.
• W łazience głównej wyposażonej w wannę i prysznic, udało się też wygospodarować pralnię, do której prowadzą ukryte drzwi.
• W kuchni powiększyliśmy wyspę, a grzejnik ze ściany przenieśliśmy pod okno tak aby uzyskać dodatkową przestrzeń na zabudowę meblową.

Ustalone z Inwestorami zmiany przekazałyśmy deweloperowi w formie rzutów z opisami i wymiarami. Deweloper zmiany zaakceptował i przygotował mieszkanie zgodnie z założeniami.

Kolorystykę ograniczyliśmy do minimum. Zaprojektowaną przez nas dość monochromatyczną i prostą przestrzeń przełamaliśmy naturalnym ciepłem forniru orzechowego, który swoim kolorem i wzorem ożywia, i ociepla całość. Autentyczne materiały dodały wnętrzu klasy i wyrafinowania.

Charakterystyczną dla wnętrza płaszczyzną forniru przechodzącą z kuchni aż do końca komunikacji oddzieliliśmy strefę prywatną Inwestorów od dziennej – ukryliśmy w niej drzwi do sypialni, łazienek a także zabudowy meblowe.


3. Wydzielenie fornirem

4. Widok z wejścia do mieszkania w stronę salonu. Na zdjęciu po prawej korytarz.

Część dzienna to m.in. salon z otwartą kuchnią. Wielkim autem tej części mieszkania są duże przeszklenia, które optycznie powiększają przestrzeń. Salon to funkcjonalna sofa, z możliwością regulacji zagłówka i podnóżka. Tu nie jest najważniejszy telewizor więc sofę skierowałyśmy w stronę okien, za którymi oprócz dużego tarasu, mamy piękny widok na park.

5. Zdjęcia salonu.

Kuchnia zyskała powierzchnię roboczą dzięki wyspie, której przedłużeniem jest stół z wygodnymi, obrotowymi krzesłami. Blat wykonany został z odpornego materiału Dekton. W blacie zaplanowaliśmy nieckę na zioła.

6. Zdjęcia części dziennej czyli kuchni otwartej na salon.

Do części prywatnej należy sypialnia ze wspomnianą garderobą, w których kolorystyka i styl nawiązuje do pozostałej części mieszkania. Na podłodze zaplanowaliśmy miękką i odporną na zabrudzenia wykładzinę. Na ścianie pojawiła się dodatkowa faktura w formie płyt betonowych. Wnętrze ocieplaną zasłony sterowane elektrycznie.

7. Zdjęcia strefy prywatnej Inwestorów – sypialnia.

Garderoba

8. Zdjęcia strefy prywatnej Inwestorów – garderoba

Beton pojawiają się również w pokoju gościnnym, który pełni funkcję podstawowego biura lub miejsca do przenocowania gości.

9. Gabinet

W małej łazience uwagę przykuwa kompozycja z kafli na ścianie, na tle której stoi prosta w formie i wykonana na zamówienie umywalka.

10. Zdjęcia łazienki ogólnodostępnej.

W głównej łazience użyłyśmy kafli imitujących tkaninę o pięknej fakturze i kolorystyce, które w zależności od padania światła zmieniają swój wyraz. W ścianie wyłożonej fornirem ukryliśmy przejście do pralni.

11. Zdjęcia łazienki prywatnej.

Jedyne pomieszczenie, które kolorystycznie odbiega od pozostałej przestrzeni mieszkania jest pokój małej dziewczynki, w którym m.in. na ścianie i na zabudowie łóżka w formie domku, pojawił się kolor różowy. Uwagę zwraca piękna grafika wybrana przez małą lokatorkę z propozycji, które przedstawiłyśmy. Pokój został przygotowany tak aby za kilka lat umożliwić wkomponowanie biurka.

12. Zdjęcia pokoju córki

Dopełnieniem tej eleganckiej aranżacji jest oświetlenie, o bardzo prostej, kubicznej formie. Zaplanowane w mieszkaniu funkcje smart domu pozwalają na wygodne sterowanie oświetleniem czy roletami za pomocą telefonu, tabletu itp.

Zasadą, którą kierujemy się w projektowaniu oprócz funkcjonalności jest prostota. Staraliśmy się zatem unikać zbędnych detali, zrezygnowaliśmy z widocznych ościeżnic, postawiliśmy na listwy licowane ze ścianą a klasyczne przełączniki świateł wymieniliśmy na rzecz minimalistycznych w formie przełączników dotykowych. Zrezygnowaliśmy z dekoracyjnych zdobień na rzecz uporządkowanej prostoty.
Prosta forma, naturalne materiały i czarne dodatki razem stworzyły niesamowity klimat, które idealnie wpasował się w oczekiwania Inwestorów.


13. Schemat pokazujący aksonometrię mieszkania w widoku z góry. W taki sposób prezentujemy koncepcję Inwestorowi.

Zobacz jak wyglądało wnętrze na wizualizacjach:

Projekt: Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska
Zdjęcia: Foto Mohito